Fahrettin Eren Dinler

Fahrettin Eren Dinler

Genel Sanat Yönetmeni

Eren Dinler 1988 İstanbul doğumlu. Oyuncu,yazar ve yönetmen. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Tiyatro Yönetmenliği yüksek lisans programına başlamıştır. Hâlen bu okulda akademik kariyerini sürdürmektedir.

Liseyi Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi Makine bölümünde okudu. Bu okul profesyonel tiyatro hayatına ön bir hazırlık oldu. Üç yıl boyunca bu okulun bünyesinde amatör oyunlar yazdı, yönetti ve oynadı.

Henüz lisede öğrenimine devam ederken özel tiyatrolarla çalışmaya başlayarak profesyonel tiyatro hayatına adım attı.

Semaver Kumpanya’nın oyunculuk atölyelerinde bir yıl boyunca oyunculuk dersleri aldı. Bu eğitimin ardından alternatif tiyatro gruplarından GNLEV ‘e katıldı. Bu ekibin çatısı altında Yüksek Derece oyununda rol aldı. GNLEV ekibinin kurucusu Turgay Doğan’ın oyunculuk üzerine yaptığı özel laboratuvar çalışmalarına katıldı. International Theatre Institute işbirliğiyle Teatro Astragali tarafından düzenlenen ‘‘Grotowski Movement Theories’’ eğitimini tamamladı. Şafak Başkaya’dan da ‘’Stage Combat’’ workshopu alan Eren Dinler, 2011/2012 tiyatro sezonunda İkinci Kat’ın AUT adlı oyununda rol aldı. Aynı dönemlerde Doğu Yakası ekibinin kurucuları arasında yer aldı. Doğu Yakası çatısı altında  72 Gün Son Kale Medine oyununu yazdı, yönetti ve oynadı. Nuri Pakdil’in Put Yapımevleri adlı oyununu yönetti. POVmekan’da ALTFEST’13 tiyatro festivali için Gerçeğin İlahi Anıları oyununu yönetti.

2011 yılında televizyon, beyazperde ve reklam çalışmalarına başladı. Çağan Irmak’ın yönettiği Mercedes Benz reklamında Kamyoncu Hakkı karakteriyle karşımıza çıktı. Öyle Bir Geçer Zaman ki, Kayıp, Şeref Meselesi dizilerinde bölüm oyunculuğu yaptı. Bir Yusuf Masalı ve Gecenin Kraliçesi adlı dizilerin ana castında yer aldı.

Çanakkale 1915, Son Mektup ve İnşaat 2 sinema filmlerinde rol aldı. The Great Arab Revolt adlı Amerika-Ürdün ortak yapımı belgesel filmde Cemal Paşa karakterini canlandırdı. Lütfü adlı mizah kitabı Erdem Yayınları tarafından basılarak raflarda yerini aldı.

2016 yılında Fiil’i kurdu. Fiil’in çatısı altında Buyurun Cenaze Namazına, Çekirdek ve Yılın Düğünü adlı oyunları yazdı, yönetti ve oynadı. Hâlen bu kurum çatısı altında Genel Sanat Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

Kayhan Binnetoğlu

Kayhan Binnetoğlu

Oyuncu, Yazar ve Yönetmen

Kayhan Binnetoğlu, 1987 İstanbul doğumlu. Oyuncu, yazar ve yönetmen. 

Liseyi Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi Makine bölümünde okudu. Bu okul profesyonel tiyatro hayatına ön bir hazırlık oldu. Üç yıl boyunca bu okulun bünyesinde amatör oyunlar yazdı, yönetti ve oynadı.

Henüz lisede öğrenimine devam ederken özel tiyatrolarla çalışmaya başlayarak profesyonel tiyatro hayatına adım attı. Semaver Kumpanya’nın oyunculuk atölyelerinde Volkan Muzaffer Sarıöz’den oyunculuk dersleri aldı. GNLEV ekibinin kurucusu Turgay Doğan’ın oyunculuk üzerine yaptığı özel laboratuvar çalışmalarına katıldı. International Theatre Institute işbirliğiyle Teatro Astragali tarafından düzenlenen ‘‘Grotowski Movement Theories’’ eğitimini tamamladı. Mehmet Ergen ve Refik Erduran’ın oyun yazarlığı üstüne yaptığı workshop çalışmalarına katıldı.Doğu Yakası ekibinin kurucuları arasında yer aldı. Doğu Yakası çatısı altında  72 Gün Son Kale Medine oyununda oynadı. Daha sonra GNLEV ekibine katıldı. Bu ekip çatısı altında 04:34 ve Yüksek Derece adlı oyunlarda rol aldı. GNLEV ekibinin ardından Tiyatro Külliyen’de çalışmalarına devam eden Kayhan Binnetoğlu; bu ekip çatısı altında Ziyafet Sofrası ve En Büyük Haber adlı oyunlarda rol aldı.

Öğretmen Kemal ve Bulutların Ötesinde dizilerinde rol aldı. Tivibu ve Redbull’un reklam filmlerinde oynadı. Depo ve Merdiven adlı sinema filmlerinde rol aldı.

2017 yılında Fiil’e dahil olan Kayhan Binnetoğlu, Buyurun Cenaze Namazına ve Yılın Düğünü adlı oyunlarda rol almaktadır. Yazarlık, yönetmenlik ve oyunculuk Fiil çatısı altında devam etmektedir.

Sezgi Gülpınar

Sezgi Gülpınar

Oyuncu

Sezgi Gülpınar 8 eylül 1991 Eskişehir doğumlu.
Antalya İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Ardından Ayvansaray Üniversitesi Radyo & Televizyon bölümünden mezun oldu. Agusto Boal’ın “Sınırsız Tiyatrosu” ve Gustavo Guenzburger’in “Tiyatro da Rol Yapma ve Şarkı Söyleme” üzerine atölye çalışmalarına katıldı.
Antalya Şehir Tiyatrosu, Kırmızı Kalem Tiyatro, İstanbul Temaşa Tiyatrosu, Tiyatro Lir ve  kurucusu olduğu Tiyatro Ütopya’nın oyunlarında rol aldı. Drama Eğitmenliği ve  oyunculuk dışında film çalışmaları da yapmaktadır.
Sezgi Gülpınar, Fiil çatısı altında Buyurun Cenaze Namazına ve Yılın Düğünü adlı oyunlarda rol almaktadır.
Mert Can Kaplan

Mert Can Kaplan

Oyuncu

Mert Can Kaplan 1993 yılında İstanbul doğdu. Tiyatroya 2007 yılında başladı. İlk olarak lisede yıl sonu gösterilerinde sahneye çıktı. Daha sonra 2010 yılında Pendik Belediyesi çatısı altında oyunculuk,yazarlık ve doğaçlama tiyatro eğitimleri aldı.
2011 yılında Tiyatro Greyfurt  ile tanışarak profesyonel tiyatro hayatına adım attı. Bu kurumda çeşitli oyunlar oynayarak Türkiye’de 2 yıl boyunca 250’nin üzerinde sahneye çıktı. Daha sonra 2013 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümüne başladı 2014 yılında çeşitli özel tiyatrolarda oyunculuk yaptı.
2015 yılında Fatih’in Fedaisi Kara Murat filminde rol aldı. Konservatuvar eğitimi boyunca sahneye çıkmaya devam etti. Oyun Bozan Atölyesi’nin Rüzgarlı Pazar ve Kapıları Açmak  isimli oyunlarında yer aldı. Daha sonra Fiil çatısı altında “Çekirdek” oyunu ile seyirci karşısına çıktı. Oyunları devam ederken 2017 yılında öğretimini sürdürdüğü İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden birincilikle mezun oldu. Mezun olduğu yıl Tatbikat Sahnesine dahil oldu. Tatbikat Sahnesi ve Fiil Sanat ile tiyatro hayatına aktif bir şekilde devam etmektedir.
Mert Can Kaplan, Fiil çatısı altında Çekirdek ve Yılın Düğünü adlı oyunlarda rol almaktadır.
Sezgi Deniz

Sezgi Deniz

Oyuncu

Senem Erdoğan

Senem Erdoğan

Oyuncu

Senem Erdoğan 1982 İzmir doğumlu. Oyuncu.

Tiyatroya 1996 yılında Karnaval Tiyatro ile başladı. 2000 yılına kadar bu kurum çatısı altında çeşitli oyunlarda rol aldı. 2006 – 2009 yılları arasında İz-Tanbul Kabare Tiyatrosu’nda çalıştı. İsmail Gülnar Tiyatrosu ve Bulvar Oyuncuları Tiyatrosu ile de çalışmalar yapan Senem Erdoğan, 2011-2012 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde çalıştı.

2017 yılında Fiil’e katılarak bu kurum çatısı altında Buyurun Cenaze Namazına, Yılın Düğünü ve İyi Çocuk adlı oyunlarda rol aldı. Senem Erdoğan oyunculuk kariyerini Fiil çatısı altında aktif bir şekilde sürdürmektedir.

Muammer Çağatay Keser

Muammer Çağatay Keser

Oyuncu

Muammer Çağatay Keser. Oyuncu. 1985 tarihinde Kayseri’de doğdu.

Liseden mezun olduktan sonra Fethiye Radyo Televizyonu’nda muhabir kameramanlık ve Fethiye Kültür Merkezi’nde tiyatro oyunculuğu yapmaya başladı.

2007 yılında Ankara Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Oyunculuk bölümünü kazandı. 2015 yılında bu okuldan mezun oldu.  Ankara Devlet Tiyatrosu ve  MGA Yapım’da çeşitli oyunlarda rol aldı.

Film ve dizi çalışmaları da yapan Keser, 2015 yılında rol almış olduğu Portakal adlı kısa filmde ortaya koymuş olduğu performans ile Meksika Uluslararası Kısa Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur. 

2017 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Tiyatro Yönetmenliği Yüksek Lisans programına başlayan Muammer Çağatay Keser halen bu kurum çatısı altında eğitimini sürdürmektedir.

2018 yılında Fiil’e katıldı. Fiil çatısı altında Yılın Düğünü adlı oyunda rol almaktadır. 

Ersin Arıcı

Ersin Arıcı

Oyuncu

Ersin Arıcı. Oyuncu. 1991 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni kazandıktan sonra İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da yaşamaya başladığı dönemde amatör olarak oyunculuk ile ilgilenen Ersin Arıcı, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nde eğitim gördü.

TRT 1’de yayınlanan Hangimiz Sevmedik adlı dizide rol aldı. Kanlı Postal adlı sinema filminde de  rol alan oyuncu 2016 yılında Fiil’e katıldı. Arıcı, Fiil çatısı altında Buyurun Cenaze Namazına adlı oyunda rol almaya devam etmektedir.

Ceyda Yücesan

Ceyda Yücesan

Oyuncu

Ceyda Yücesan. Oyuncu. 1982 yılında, Ankara’da doğdu. Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı. ÇGSM, Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi aldı. Birçok özel tiyatroda sahne amiri ve reji asistanı olarak görev yaptı. Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “Bir Garip Orhan Veli”, “Yeşil Papağan Limited” ve “72. Koğuş”, EKİP Tiyatrosu’nun “Kara Sohbet”, Görme Yeri Tiyatro Topluluğu’nun “Gürültünün İçinde” oyunlarında oynadı.”Deneme Çekimi” ve “Güzel Kız” adlı sinema filmleriyle “Kiralık Aşk”, “Behzat Ç.”, “Canımın İçi”, “Avrupa Avrupa”, “AŞK” adlı TV dizilerinde rol aldı. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak da birçok farklı mecrada çalışmaktadır.

Fiil çatısı altında “Buyurun Cenaze Namazına” ve “Çekirdek” adlı oyunlarda rol almaya devam etmektedir.